Oferta


Lista produktów


Wyszukiwanie rozszerzone

Rzetelna firma

E-mail
Usuwanie pni drzew arrow PG - Poszwald Eko
Petunia zwieszająca się mixPianownica (651-6330-00-0010)

PG - Poszwald EkoPG - Poszwald Eko

Grzybnia używana jest przede wszystkim w Lasach Państwowych dla zachowania ich zdrowia oraz  w przypadku chęci usunięcia pnia bez jego karczowania

Pień drzewa potraktowanego grzybnią rozkłada się w ciągu pól roku, do trzech lat w zależności od warunków pogodowych i dotrzymania warunków aplikacji. Jest to istotne, ponieważ obniża koszty wycinki, eliminując karczowanie. Pniaki zainfekowane Peniophora gigantea stanowią nieodpowiednie stanowisko do rozmnażania Hylobius abietis. Grzybnia pozwala więc na wyeliminowanie tego owada szkodnika. Grzybnia Pg-Poszwald stosuje się także w lasach do kompostowania kory. Peniophora gigantea występuje w przyrodzie, jednakże w ilościach niewystarczających. Dlatego w Polsce produkowany jest od 25 lat, w tym od ok. 20 lat przez Wytwórnię Grzybni i Biopreparatów mgr inż. Piotr Poszwalda.
Grzybnia produkowany jest w postaci 0,5 litrowych opakowań. Jedno opakowanie grzybni wystarcza na 5 pni o średnicy 30 cm. Najlepiej zaaplikować grzybnię do 3 tygodni po ścięciu drzewa, kiedy pień jest jeszcze wilgotny. Grzybnię należy rozkruszyć w wodzie zgodnie z przepisem na etykiecie. Czoło pnia ponacinać piłą lub poranić siekierą, zaaplikować grzybnię i chronić przed utratą wilgoci nakładając 5 cm ziemi, ściółki leśnej lub owinąć perforowaną folią. Zabieg najlepiej wykonywać wiosną lub jesienią. Można również w lecie, kiedy nie są zapowiadane upały powyżej 25 stopni, albo zimą, kiedy mrozy nie są zbyt duże. Peniophora gigantea występuje w naszej przyrodzie naturalnie. Nie jest szkodliwa ani dla ludzi, ani dla zwierząt, ani dla zabudowań.

Warunki przechowywania – najlepiej w chłodnej piwnicy lub w lodówce do 2 lat.

Producent:
Zapytaj o produkt