Oferta


Lista produktów


Wyszukiwanie rozszerzone

Rzetelna firma

E-mail
Nawozy arrow Florovit płynny arrow Florovit mikroelementy MIEDŹ
Florovit mikroelementy MANGANFlorovit mikroelementy ŻELAZO

Florovit mikroelementy MIEDŹFlorovit mikroelementy MIEDŹ
Płynny nawóz dolistny, zawierający jeden mikroskładnik pokarmowy - miedź. Miedź występuje w postaci schelatowanej, co zapewnia szybkie i łatwe przyswajanie tego mikroelementu przez rośliny. Miedź jest składnikiem wielu ważnych enzymów występujących w roślinach oraz zwiększa odporność roślin na choroby grzybowe i bakteryjne. W przypadku zbóż może to być bardzo istotny czynnik decydujący o jakości i wielkości plonu. Szczególnie wrażliwe na niedobór miedzi są: zboża, warzywa (marchew, cebula, buraki), drzewa i krzewy owocowe, ziemniaki, lucerna.

Objawy niedoboru: Oznaki niedostatecznego zaopatrzenia rośliny w miedź, to m.in. bielenie młodych listków, chloroza starszych liści, przywiędły wygląd roślin, brak jędrności pędów. Niedobór miedzi u zbóż objawia się białą plamistością, bieleniem i skręcaniem się liści, bieleniem kłosów i zasychaniem końców źdźbeł. Rośliny mają zwiędły wygląd i dużą skłonność do wylegania.

 

Sposób stosowania:

Zboża - zalecany roztwór 1% - stosować w fazie krzewienia i strzelania w źdźbło.
Uprawy rolnicze - stosowanie po wystąpieniu objawów niedoboru (roztwór 0,5-1% - 2 opryski w odstępach 2-tygodniowych) lub w fazie intensywnego wzrostu - (roztwór 1% - 3-4 opryski w odstępach 2-tygodniowych), zużywając około 300l cieczy użytkowej na 1ha.
Uprawy ogrodnicze - zalecany roztwór 0,1-0,5% - w zależności od gatunku i fazy rozwojowej rośliny oraz metody nawożenia.
Sady - zalecany roztwór 0,5% - opryskiwać drzewka 2-3 krotnie po kwitnieniu w odstępach 10 dniowych, zużywając ok. 500l cieczy użytkowej na hektar. 

Nawozy mikroelementowe powinny być stosowane przede wszystkim profilaktycznie. Taki sposób postępowania zabezpiecza rośliny przed wystąpieniem chorób fizjologicznych i wpływa na zwiększenie wielkości i jakości plonu. Nawozy zastosowane interwencyjnie zapewniają szybszą poprawę kondycji roślin uprawnych.

Skład nawozu: w % (m/m): co najmniej 3,0% miedzi (Cu) rozpuszczalnej w wodzie. Miedź (Cu) schelatowanej przez EDTA. Akceptowalna stabilność frakcji schelatowanej w zakresie pH 4-12.

 

ULOTKA

 

Dostępne gramatury:

Butelka 1 L.

Producent: INCO VERITAS
Zapytaj o produktZobacz także.