Oferta


Lista produktów


Wyszukiwanie rozszerzone

Rzetelna firma

E-mail
Nawozy arrow Florovit płynny arrow Florovit mikroelementy BOR
Florovit długodziałający nawóz do iglaków 100 dni wiadro 4kgFlorovit mikroelementy CYNK

Florovit mikroelementy BORFlorovit mikroelementy BOR
Płynny nawóz dolistny, zawierający mikroskładnik pokarmowy - bor. Bor występuje w postaci organicznej, co zapewnia szybkie i łatwe przyswajanie tego mikroelementu przez rośliny. Bor (pobierany przez rośliny w stosunkowo dużych ilościach) bierze udział między innymi w procesie przemiany węglowodanów oraz stymuluje procesy związane z kwitnieniem i owocowaniem. W przypadku buraków cukrowych bor ma decydujący wpływ na wielkość i jakość plonów (zawartość cukrów w korzeniach), natomiast w uprawie rzepaku stymuluje nasiona i łuszczyny, a w konsekwencji zwiększa plony. Szczególnie wrażliwe na niedobór boru są: buraki cukrowe, rzepak, ziemniaki, drzewa owocowe (jabłoń, grusza), warzywa (pomidor, kapusta, kalafior, seler, fasola, buraki ćwikłowe) rośliny motylkowe.
Objawy niedoboru: Przy niedostatku boru obumierają młode pędy, zamierają pąki, kora jest spękana i chropowata, występuje kędzierzawienie liści, słabo rozwinięty jest system korzeniowy a także występują skorkowacenia owoców, owoce są zdeformowane i wcześniej opadają. Najbardziej charakterystyczne symptomy niedoboru tego pierwiastka występują w uprawach buraka, w postaci zgrzeli liścia sercowego oraz środkowej części korzenia.
 

 

Sposób stosowania:

Rzepak - stosować w dawce 1,5-3,0l na hektar zużywając 200-400l roztworu, gdy rośliny osiągną wysokość 20-40cm.
Buraki - stosować w dawce 1,5-3,0l na hektar zużywając 200-400l roztworu.
Kukurydza - stosować w dawce 1,5-2,0l na hektar zużywając 200-400l roztworu, po wytworzeniu 7-8 liści.
Ziemniaki - stosować w dawce 1,5-2,0l na hektar zużywając 200-400l roztworu.
Rośliny motylkowe - stosować w dawce 1,5-2,0l na hektar zużywając 200-400l roztworu, przed kwitnieniem.
Warzywa i kwiaty - stosować w dawce 1,0l na hektar zużywając 300-400l roztworu, w okresie intensywnego wzrostu i przed kwitnieniem.
Sady owocowe - stosować w dawce 1,0-2,0l na hektar zużywając 500-800l roztworu.

Nawozy mikroelementowe powinny być stosowane przede wszystkim profilaktycznie. Taki sposób postępowania zabezpiecza rośliny przed wystąpieniem chorób fizjologicznych i wpływa na zwiększenie wielkości i jakości plonu. Nawozy zastosowane interwencyjnie zapewniają szybszą poprawę kondycji roślin uprawnych.

Skład nawozu: w % (m/m): 9,0% boru (B) rozpuszczalnego w wodzie w postaci botoetanolaminy.

 

ULOTKA

 

Dostępne gramatury:

Butelka 1 L.

Producent: INCO VERITAS
Zapytaj o produktZobacz także.