Oferta


Lista produktów


Wyszukiwanie rozszerzone

Rzetelna firma

E-mail
Nawozy arrow Florovit płynny arrow Florovit mikroelementy CYNK
Florovit mikroelementy BORFlorovit mikroelementy MANGAN

Florovit mikroelementy CYNKFlorovit mikroelementy CYNK
Płynny nawóz dolistny, zawierający jeden mikroskładnik pokarmowy - cynk. Cynk występuje w postaci schelatowanej, co zapewnia szybkie i łatwe przyswajanie tego mikroelementu przez rośliny. Cynk jest składnikiem niezbędnym do prawidłowego rozwoju i plonowania wszystkich roślin, a w wielu przypadkach może być czynnikiem decydującym o jakości i wielkości plonu. Cynk wpływa na procesy wzrostu i rozwoju roślin, umożliwia przemiany węglowodanów oraz jest niezbędny w syntezie wielu witamin. Optymalne zaopatrzenie roślin w cynk wpływa korzystnie na zawartość białka i cukrów. Szczególnie wrażliwe na niedobór cynku są: drzewka owocowe, rośliny strączkowe i motylkowe, zboża, ziemniaki, chmiel, warzywa (pomidory, fasola).

Objawy niedoboru: Rośliny reagują na niedobór cynku karłowatością i chlorozą liści. Najmłodsze liście są drobne, kruche i mają zdeformowane brzegi. U kukurydzy niedobory występują w postaci rozległych białych pasków po obu stronach liści. Rośliny motylkowe są niskie i chorobliwe, a na liściach pojawiają się żółte i brunatne plamy.

 

Sposób stosowania:

Uprawy rolnicze - (zużywając około 300l cieczy na 1 ha) - zapobiegawczo stosować roztwór 0,5-1% - wykonać 2-3 opryski co 2 tygodnie. - w przypadku niedoboru stosować roztwór 1,3% - wykonać 3-4 opryski co 2 tygodnie.
Sady - stosować roztwór 0,5% - wykonać 2 opryski, zużywając około 500l cieczy użytkowej na 1 ha: - I oprysk - przed ruszeniem wegetacji. - II oprysk - przed kwitnieniem lub po zbiorze owoców.
Uprawa chmielu - stosować roztwór 0,4% trzykrotnie: - po naprowadzeniu roślin na przewodnik 1000 l/ha, - po wykształceniu pędów bocznych 2000 l/ha, - przed kwitnieniem chmielu 3000 l/ha.

Nawozy mikroelementowe powinny być stosowane przede wszystkim profilaktycznie. Taki sposób postępowania zabezpiecza rośliny przed wystąpieniem chorób fizjologicznych i wpływa na zwiększenie wielkości i jakości plonu. Nawozy zastosowane interwencyjnie zapewniają szybszą poprawę kondycji roślin uprawnych.

Skład nawozu: w % (m/m): co nakmniej 3,0% cynku (Zn) rozpuszczalnego w wodzie. Cynk (Zn) schelatowany przez EDTA. Akceptowalna stabilność frakcji schelatowanej w zakresie pH 4-12.

 

ULOTKA

 

Dostępne gramatury:

Butelka 1 L.

Producent: INCO VERITAS
Zapytaj o produktZobacz także.