Oferta


Lista produktów


Wyszukiwanie rozszerzone

Rzetelna firma

E-mail
Nawozy arrow Fruktovit arrow Fruktovit do trawników 10kg
Fruktovit do kwiatów ogrodowych 5kgFruktovit do trawników 25kg

Fruktovit do trawników 10kgFruktovit do trawników 10kg

Fruktovit do trawników

Do uzyskania trwałej, zwartej darni i pięknej zieleni traw konieczne jest systematyczne nawożenie trawnika od wczesnej wiosny do jesieni. Fruktovit zawiera składniki pokarmowe w ilościach i formach dostosowanych do wymagań pokarmowych wszystkich gatunków traw, szczególnie do trawników ozdobnych i reprezentacyjnych. Zawarte w nawozie składniki mineralne, stymulują wzrost traw, poprawiają ich zdrowotność oraz zapewniają intensywny zielony kolor i zwartą darń, co przeciwdziała wzrostowi mchu i zachwaszczeniu.

Fruktovit może być stosowany na wszystkich rodzajach gleb zarówno dla nowych nasadzeń jak również do dokarmiania roślin już rosnących (pogłównie).

 

Sposób stosowania:

Zakładanie trawnika
Wiosną (połowa kwietnia), przed wysiewem trawy, należy 250 g nawozu rozsiać równomiernie na powierzchni 1 m2 i wymieszać z wierzchnią warstwą gleby o miąższości 10-20 cm, wysiać trawę i obficie podlać. Następnie nawozić 2-krotnie stosując łącznie w sezonie około 80 g nawozu na 1 m2, w następujących terminach i dawkach:
- połowa lipca 40 g / m2
- sierpień 40 g / m2

Trawniki wieloletnie
Stosować w odstępach 3-4 tygodniowych, stosując łącznie w sezonie około 320 g nawozu na 1 m2 trawnika, w następujących terminach i dawkach:
- połowa kwietnia 80 g / m2
- połowa maja 80 g / m2
- połowa czerwca 80 g / m2
- połowa lipca 40 g / m2
- sierpień 40 g / m2

Nawóz należy rozsypać równomiernie na powierzchni trawnika, najlepiej po skoszeniu trawy. Jeżeli w najbliższych godzinach po nawożeniu nie jest spodziewany deszcz, trawnik należy obficie podlać. Należy unikać rozsiewu nawozu na mokre rośliny.

Regularne podlewanie zwiększa efektywność nawożenia.

 

ULOTKA

 

Skład nawozu:

Zestawienie zawartości składników pokarmowych nawozu dostępne w tabeli.

Producent: INCO VERITAS
Zapytaj o produktZobacz także.