Oferta


Lista produktów


Wyszukiwanie rozszerzone

Rzetelna firma

E-mail
Nawozy arrow Fruktovit arrow Fruktovit do iglaków 25kg
Fruktovit do iglaków 10kgFruktovit do iglaków 2kg

Fruktovit do iglaków 25kgFruktovit do iglaków 25kg

Fruktovit do iglaków

Nawóz złożony jest ze składników w odpowiednich formach i ilościach dostosowanych do wymagań pokarmowych iglastych drzew i krzewów ozdobnych takich jak cis, modrzew, jałowiec, cyprys, świerk, sosna, jodła i inne.

Nawóz Fruktovit do iglaków doskonale nadaje się również do zasilania innych drzew i krzewów, takich jak krzewy ozdobne liściaste np. forsycje czy migdałki, drzewa liściaste np. brzozy, klony, a także orzechy włoskie i laskowe.

Fruktovit może być stosowany na wszystkich rodzajach gleb zarówno dla nowych nasadzeń jak również do dokarmiania roślin już rosnących (pogłównie).

 

Sposób stosowania:

Nowe nasadzenia
Wiosną (połowa kwietnia) podczas sadzenia ziemię z dołka lub specjalne podłoże ogrodnicze zmieszać z około 15 g nawozu, tak uzyskanym podłożem obsypać korzenie rośliny, obficie podlać. Następnie nawozić 3 - krotnie (zachowując miesięczne odstępy), stosując łącznie w sezonie 50 - 100 g nawozu na 1 m2 (w zależności od wieku i wymagań pokarmowych rośliny), w następujących terminach i dawkach:
- połowa maja 30 - 70 g / m2
- połowa czerwca 10 - 15 g / m2
- połowa lipca 10 - 15 g / m2

Rośliny wieloletnie
Dokarmianie roślin już rosnących (nawożenie pogłówne) należy przeprowadzać 4 - krotnie, stosując łącznie w sezonie 100 - 150 g nawozu na 1 m2, w następujących terminach i dawkach:
- wczesna wiosna 35 - 50 g / m2
- połowa maja 35 - 50 g / m2
- połowa czerwca 15 - 25 g / m2
- połowa lipca 15 - 25 g / m2

Nawozem można z powodzeniem zasilać inne drzewa i krzewy, takie jak krzewy ozdobne liściaste np. forsycje czy migdałki, drzewa liściaste np. brzozy, klony, a także orzechy włoskie i laskowe. Pod młode rośliny (do 1 m wysokości) można rozsiać równomiernie pod koronę 8 - 15 g nawozu wczesną wiosną (kwiecień), następnie latem (czerwiec) i przed jesienią (sierpień). Jeśli rośliny są większe, można jednorazowo wiosną rozsiać pod koronę 50 - 60 g nawozu.

W przypadku nawożenia pogłównego należy unikać rozsiewu nawozu na mokre rośliny oraz w miarę możliwości zmieszać nawóz z wierzchnią warstwą gleby, tak aby nie uszkodzić korzeni i obficie podlać. Nawożenie należy zakończyć do połowy sierpnia.

Regularne podlewanie zwiększa efektywność nawożenia.

 

ULOTKA

 

Skład nawozu:

Zestawienie zawartości składników pokarmowych nawozu dostępne w tabeli.

Producent: INCO VERITAS
Zapytaj o produktZobacz także.